Мій улюблений садок "Ромашка"
Раді вітати Вас на нашому сайті. Заходьте - буде цікаво!
Увага! Відтепер наш сайт став ще більш цікавим та доступним!
Меню сайту

Категорії розділу
Сторінка інструктора з фізкультури [24]
Сторінка практичного психолога [8]
Сторінка медсестри [24]
Сторінка музичного керівника [3]

Цікаві матеріали
Сценарії до свят у ДНЗ

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

RSS канал
RSS Підписка

Головна » Файли » Сторінка спеціаліста » Сторінка медсестри

УВАГА ПОЛІОМІЄЛІТ! Захистіть своїх дітей!
28.01.2016, 15:22

 На виконання наказу МОЗ України від 09.10.2015 № 671 «Про затвердження плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо імунізації населення від поліомієліту на 2015 рік» та відповідних наказів обласного та міського управлінь охорони здоров’я,проводиться вакцинація дітей проти поліомієліту.

Що таке ПОЛІОМІЄЛІТ?

Поліомієліт – це вірусне інфекційне захворювання, що уражує нервову систему і викликає повний параліч.

 

   Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Основним способом поширення інфе­кції був безпосередній або опосередкований контакт із хворим (через руки, носові хустинки, одяг, постільну бі­лизну тощо).

   Виділення вірусу відбувається через слиз носоглотки або з кишківника з фекаліями і розпочинається вже в інкубаційний період, який триває в середньому 5-12 днів (можливі коливання від 2 до 35 днів). Після появи перших симптомів захворювання вірус продовжує виділятися з фекаліями.

   Перші симптоми захворювання проявляються підвищеною температурою, втомою, головним болем, ну­дотою, ригідністю м'язів шиї та болем у кінцівках. Розрізняють дві форми поліомієліту: непаралітична та паралітична. Непаралітична форма пере­бігає у вигляді так званої «ма­лої хвороби» (абортивна фо­рма), яка проявляється коро­ткочасною лихоманкою, ката­ральними (кашель, нежить, біль у горлі) та диспептичними явищами (нудота, блювота, рі­дкі випорожнення). Усі клінічні прояви зникають зазвичай про­тягом кількох днів. Іноді за нею настає тимчасо­ве поліпшення стану хворого зі зниженням температури, або хвороба одразу переходить у другу фазу — «велику хворо­бу», коли головний біль більш виражений і супроводжується болем у спині, кінцівках, підви­щеною стомлюваністю м'язів. За відсутності паралічів хворий видужує.

Збудником захворювання є поліовірус, який за сприятли­вих умов може зберігатися в зовнішньому середовищі до 3—4 місяців, добре перено­сить заморожування, висушу­вання, не втрачає життєзда­тності у фекаліях, стічних во­дах, залишається на овочах і в молоці. Поліовірус гине під час кип'ятіння, під впливом ультрафіолетового опромі­нення та дезінфекційних за­собів.

    Поліомієліт невиліковний, але його можна попередити за допомогою вакцинації.

Адже дві краплі вакцини, можуть врятувати життя вашій дитині

Категорія: Сторінка медсестри | Додав: Галина
Переглядів: 257 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт

Пошук

Ми вконтакті

Друзі сайту
Відділ освіти Костопільської РДА


Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz